top of page
Tycjan Knut Studio Visit 4.12.21 _danielcivetta-1004341.jpg

DORADZTWO SZTUKI

natalka 10.jpg

OPRAWA

SZTUKI

Banda to pracownia, która od 2008 roku łączy artystów i odbiorców. 

_DSC8483.jpg

DORADZTWO ARTYSTYCZNE

Specjalizujemy się w doradztwie artystycznym, wspierając architektów wnętrz w wyborze i integracji dzieł sztuki w ich projektach.

Nasze studio łączy klasyczne rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, oferując oprawy najwyższej jakości. Specjalizujemy się w tworzeniu ramek z litego drewna polskich drzew oraz w druku na archiwalnych papierach bawełnianych. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego projektu, gwarantując, że oprawa będzie doskonale komponować się z wnętrzem i podkreślać wartość dzieła sztuki.

OPRAWA DZIEŁ SZTUKI

Nasze studio łączy klasyczne rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, oferując oprawy najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w tworzeniu ram z litego drewna polskich drzew oraz w druku na archiwalnych papierach bawełnianych. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego projektu, gwarantując, że oprawa będzie doskonale komponować się z wnętrzem i podkreślać wartość dzieła sztuki.

0M9A9086.jpg
RD701440.jpg

ODKRYJ PRACE NASZYCH ARTYSTÓW

kolekcja dzieł artystów

ZAINSPIRUJ SIĘ NASZYMI PROJEKTAMI

marmuryilustra08.jpg

VAN DORSEN GALLERY druk, oprawa

NOBU WARSAW, skan oryginalnego dzieła, druk, oprawa

_.jpeg

NOBU WARSAW, skan oryginalnego dzieła, druk, oprawa

Dla prestiżowego hotelu Nobu w Warszawie, posiadającego ponad 100 pokoi, podjęliśmy się zadania reprodukcji obrazu Anny Bimber. W naszym studio zeskanowaliśmy oryginalne dzieło, odzwierciedlając faktyczne kolory i dopasowując je do oryginału. Dzięki temu mogliśmy wykonać wiele kopii, które ozdobiły każdy pokój hotelu, tworząc spójny wystrój.

 

Dodatkowo, dla każdej z reprodukcji stworzyliśmy unikatowe ramy z palonego jesionu, wykorzystując ręczną japońską technikę palenia drewna zwaną shou sugi ban. Technika nadała ramom niepowtarzalny charakter, idealnie komponujący się z wnętrzem hotelu. Każdy wydruk został oprawiony pomiędzy dwie szyby, co dodatkowo podkreśliło jego estetykę i elegancję. Prace, mimo że bardzo duże, stwarzają wrażenie lekkości i zwiewności, jakby sam arkusz papieru unosił się w powietrzu

IMG_1138.jpg

PRYWATNE MIESZKANIE, oprawa w unikatowy kawałek drewna

Leq6lD81dEWOuhSnYiQA.webp

LAKE HILL HOTEL, druk oraz oprawa bez szyby

Dla biura w Londynie przygotowaliśmy specjalną selekcję fotografii autorstwa De Altury. Każdy wydruk został wykonany na papierze archiwalnym, co zapewnia długotrwałą trwałość i jakość obrazu. Następnie zamocowaliśmy wydruki na dibondzie, aby zapewnić ich bezpieczeństwo podczas przesyłki. Ta metoda pozwoliła na bezpieczne dostarczenie dzieł sztuki do biura, jednocześnie zachowując ich wysoką jakość. 

Gridiron_Gallery_Lounge_3.jpeg

GRIDIRON OFFICE, fotografia, druk, oprawa

OPRAWA DZIEŁ SZTUKI

Oprawa w ramy z polskiego drewna

bolach 0109_edited.jpg
Screenshot-2024-01-10-at-16.55.13.png

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

BANDA, założona w 2008 roku, rozpoczęła swoją działalność od druku fotografii. Z czasem, dzięki nawiązaniu współpracy z galeriami sztuki, odkryliśmy potrzebę na wysokiej jakości ramy drewniane. Początkowo sami zgłębialiśmy tajniki stolarstwa, a następnie zatrudniliśmy profesjonalny zespół. Dziś dysponujemy dużą stolarnią pod Warszawą, gdzie tworzymy ramy, łącząc tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem.

 

Nasi klienci często zwracali się do nas po porady dotyczące zakupu i kolekcjonowania sztuki, co skłoniło nas do rozszerzenia oferty o usługi doradztwa artystycznego. W BANDA łączymy pasję do sztuki z profesjonalizmem, oferując klientom kompleksową obsługę – od wyboru dzieła, przez jego oprawę, aż po doradztwo w zakresie tworzenia kolekcji.

ewa  005.jpg
bolach 0103.jpg
_DSC1951.JPG

Nasz zespół składa się zarówno z projektantów, jak i rzemieślników, co pozwala nam na realizację zarówno nietuzinkowych, jak i klasycznych projektów. Nasza filozofia opiera się na połączeniu sztuki z rzemiosłem, tworząc produkty, które są nie tylko estetycznie dopracowane, ale i trwałe.

PRZYJDZ DO NAS DO STUDIA

Opowiedz nam o swoim projekcie. Doradzimy  przy rzeczach tych najmniejszych jak i tych dużych.

Zarówno jeśli chodzi tylko o oprawę pamiątki rodzinnej czy instalację wystawy w galerii.

ADRES

Podgórska 3, Warszawa

KONTAKT